top of page

Sıkça Sorulan Sorular

IOVan Karavan Güvenlik Sistemlerini kısaca nasıl tanımlarsınız?
 

IOVan karavan güvenlik sistemleri, akıllı kutunun aracınıza montajının yapılması, bu sisteme ait cihazların GSM şebekesi iletişim altyapısı için sim kartının takılarak sistemin server merkezi ile irtibatlandırılması, tarafınıza kullanıcı adı ve şifre tanımlaması yapılması ve 2 yıl süreyle hizmet yazılımına ulaşımınızın sağlanması ve araçlarınızı bu yazılım üzerinden takip edilmesi, alınan paket kapsamında mesajla bilgilendirme hizmetlerini kapsamaktadır.


IOVan Karavan Güvenlik Sistemi için karavanımda nasıl bir işlem yapılıyor?


İhtiyacınız olan güvenlik paketini satın aldıktan sonra, akıllı kutunun aracınıza montajı için randevu oluşturuyoruz, aracınıza akıllı kutu montajı yapılıyor ve devamında tablet ya da telefonunuza indirdiğiniz "akıllı karavani" uygulaması üzerinden sistemi kullanmaya başlıyorsunuz. 


Sistem kurulumunda karavan içerisinde kablolama yapılıyor mu, bu kablolama nedeniyle karavanıma zarar veriliyor mu?


Cihaz kurulumu 25 yıllık sektör tecrübesine sahip teknik ekibimiz tarafından yapılıyor ve karavanınızın hiçbir yerinde açık kablo görünmediği gibi karavanınızda (marka ve modele göre) kablo tünelleri var ise herhangi bir delme işlemi de yapılmadan montaj tamamlanıyor. Kurulu olan cihaz bağımsız bir şekilde direk aküden beslendiği için yapılan uygulama elektirk sisteminize ve diğer cihazlarınıza kesinlikle zarar vermiyor.


Sistem kurulumunun karavanın yapım aşamasında olması ile sonradan yapılması arasında bir fark var mı?


Kablolamanın karavanın yapım aşamasında tamamlanmasını tercih etsek de sistemi sonradan satın almanız halinde de karavanınızda kozmetik olarak gözünüzü rahatsız eden bir görüntüyle karşılaşmıyorsunuz.


Güvenlik sistemini çekme ve motokaravanların tamamına uygulayabiliyor musunuz?


Yerli ve yabancı bir çok karavan firmasıyla çalışmaya devam ediyoruz, çekme ve motokaravanların tamamında sistemi uygulayabiliyoruz. 


Aracıma takılan cihaz enerjiyi nereden alıyor?


Aracınıza takılan akıllı kutu, aracınızda bulunan aküden beslenmekte olup, akünün enerji seviyesinin azalması nedeniyle enerji kesinti olması halinde sistem telefonunuza bildirim göndererek akünüzün şarj edilmesi gerektiğini tarafınıza hatırlatıyor. Dolayısıyla sistem sizin bilginiz dışında devreden çıkmıyor.


Herhangi bir güvenlik paketini satın  aldığımda, aracıma takılan cihazın mülkiyeti bana mı ait oluyor?
 

Evet aracınıza takılan cihaz sizin mülkiyetinize geçiyor.
 

Güvenlik hizmet süresiz ve kesintisiz mi yoksa bir süre ile sınırlı mı?


Sözleşme imzalanarak montajın tamamlanıp sistemin aktif edilmesinden itibaren 2 (iki) yıl süre ile kesintisiz hizmet alıyorsunuz. GSM server ve data hizmeti 2 (iki) yıllık süre sonunda Müşteri yenileme talebi üzerine ve yenileme bedelini ödemesi kaydıyla 1(bir) yıllık abonelik şeklinde yenileniyor. 2 (iki) yıllık sürenin sonunda  30(otuz) gün önceden yenileme talebinde bulunmayan Müşteri’ nin GSM hattı kapatılıyor, sistem yıllık abonelik ücreti ödenene kadar askıya alınıyor. 


2 yıllık hizmet süresi dolduğunda sistemin devamı için ne yapmalıyım?


İki yıllık hizmet süresi tamamlandığında tarafımızca size bildirim gönderilerek server ve data bedelinin ödenmesi kaydıyla hizmetin 1 er yıllık dönemler için devam edeceği hatırlatılıyor. Bu bedel GSM operatörlerinin sözleşme tarihi itibariyle uyguladıkları fiyat politikası nazara alınarak şu an itibari ile aylık 60,00 TL dir. Yani 2 yıllık süre sonunda 720,00 TL server ve data bedeli ödeyerek 1 yıl daha sistemi kullanmaya devam edebiliyorsunuz. 


Sistemin çalışması için karavanımda ayrıca internet bağlantısına ihtiyacım olacak mı?


Sistemin çalışması için karavanınızda internet modemine veya internet bağlantısına ihtiyacınız yok, sistem internet alt yapısı ile çalışmıyor.


Cihaz takılı Karavanımı bu sistemle birlikte satabilir miyim?


Cihaz takılı karavanınızı satmanız halinde yeni kullanıcının bilgilerini tarafımızla paylaşmanız halinde tarafımızca üyeliğin devri gerçekleştirilecektir. Üyelik devri için mutlaka yeni üye bilgilerinin tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.


Karavanımı satarsam ve sistemi yeni karavanıma taşımak istersem ne yapmalıyım?


Demontaj ve montaj bedeli ödemek şartıyla karavanınızdaki sistemi başka bir karavana taşıyabilirsiniz. 

bottom of page